پنل آکوستیک (acoustic) یک پنل جاذب صدا است که برای کاهش نویز پس زمینه و کاهش طنین و اکو در یک فضا استفاده می شود. این عنصر ساختمانی مهندسی شده به عنوان پنل دوجداره، پنل عایق، پانل حرارتی، کانال دوجداره یا دیوار آکوستیک نیز شناخته می شود.

ساختار پنل های آکوستیک

پنل‌های آکوستیک (پنل‌های عایق صدا) تخته‌های پارچه‌ای جاذب صدا هستند که برای کنترل اکو و طنین در یک اتاق طراحی شده‌اند. معمولاً برای حل مشکلات آلودگی صوتی در فضاهای اداری و تجاری استفاده می شود. اکثر پنل ها با یک قاب چوبی ساخته می شوند که با مواد جذب صدا (پشم معدنی، شیشه فیبر، سلولز، فوم سلول باز یا ترکیبی از آنها) پر شده و با پارچه پیچیده شده است.

تفاوت بین پنل های آکوستیک و عایق صدا

پنل های acoustic برای کنترل پژواک و طنین در یک اتاق، در نظر گرفته شده است. در حالی که پنل های عایق صدا برای جلوگیری از ورود یا خروج صدا از اتاق به کار می رود. تایل و پنل سقفی آکوستیک علاوه بر عملکرد، زیبایی فضا را نیز تأمین می کند. فضاهای تجاری برای مدیریت صدای ناخواسته به تایل های آکوستیک نیاز دارند. نصب و اجرای این تایل ها راه حل های مقرون به صرفه سقف و یک ابزار ضروری برای مهندسان سازه می باشد.

جذابیت بصری پنل های acoustic

تایل های آکوستیک می توانند ظاهر بصری اتاق را بهبود بخشند. آنها را می توان سفارشی کرد و با دکور و رنگ هر شرکتی تطبیق داد. شما می توانید قبل از پیدا کردن نقطه مناسب روی دیوار، سقف یا وسط اتاق، یک روکش چاپی، تک رنگ یا خالدار، اشکال و رنگ های مختلف و با یا بدون قاب، حتی با اضافه کردن نور، انتخاب کنید.

مزایای پنل های آکوستیک

مزایای پنل های آکوستیک

پانل های acoustic را می توان به طور موثر در طیف وسیعی از فضاها، به عنوان مثال رستوران ها، کافی شاپ ها، دفاتر و سایر فضاهای تجاری مورد استفاده قرار داد.

پانل های acoustic مزایای زیادی دارند، به عنوان مثال:

  • محیطی دلپذیرتر برای مشتریان
  • افزایش بهره وری در محیط های اداری و آموزشی
  • کیفیت صدای موثر در سالن های موسیقی
  • بهبود ایمنی محل کار 
  • کاهش غیبت کارکنان
  • مشتریان خوشحال، که به معنای بازگشت سرمایه بیشتر می باشد