محصولات ما

انعکاس نور و انتشار نور

پانل آگوستیک

قدرت نور طبیعی

نور برای عملکرد انسان حیاتی است و هم در شرایط روانی و هم فیزیولوژیکی ما نقش مهمی دارد. فراتر از کمک به بینایی ، نور تأثیر مستقیمی در مناطقی از مغز ما دارد که به عنوان یک محرک عمل می کنند ، ما را هوشیار نگه می دارد و قادر به عملکرد بهتر شناختی هستیم.

آب و هوای داخلی مناسب برای ایجاد فضایی طراحی شده و مبله شده است که در آن کاربر هم راحت باشد و هم انگیزه داشته باشد. کیفیت نور عنصری از آب و هوای داخلی است که می تواند بر همه کارهایی که انجام می دهیم تأثیر بگذارد. 

یک مطالعه جالب روند مهم صنعت ساختمان را برجسته کرده است – DODGE Data & Analytics “گزارش بازار هوشمند ۲۰۱۶” – دسترسی به نور روز را به عنوان یک ویژگی اصلی برای ساختمان های سالم تر شناسایی کرده است و ۶۰٪ از پاسخ دهندگان نظرسنجی آن را به عنوان ویژگی باقی می مانند دستور کار سالم ساختمان در آینده نزدیک. 

اجازه دهید نور داخل شود

گرچه نور روز وسیله خوبی برای کاهش وابستگی ما به روشنایی الکتریکی است ، اما همچنین می تواند جلوه های زیبایی ایجاد کند که هم جلب توجه کنند و هم باعث بهبود رفاه شوند. 

روش های مختلفی وجود دارد که یک معمار می تواند طراحی و جهت گیری ساختمان را برای گرفتن نور طبیعی بهینه کند ، گاهی اوقات همیشه کافی نیست ، و کمک به مواد داخلی ساختمان برای ترسیم نور بیشتر در داخل ساختمان ضروری است.

استفاده از موادی با انعکاس نور زیاد و انتشار نور می تواند سطح نور روز موجود در یک اتاق یا فضای خاص را افزایش دهد. به عنوان مثال ، استفاده از سقفی با بازتاب نور ۸۷٪ می تواند نور را ۱۱٪ بیشتر به داخل ساختمان بکشاند. برای جلوگیری از تابش خیره کننده بیش از حد ، که می تواند برای چشم نگران کننده باشد ، همچنین توصیه می شود از محصولاتی با سطح مات استفاده کنید زیرا به پرورش بینایی کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.