محصولات ما

عملکرد در آتش

پانل آگوستیک

مردم انتظار دارند خانه ها ، محل کار ، مدارس و بیمارستان هایشان ایمن باشند. خوشبختانه آتش سوزی نادر است ، اما وقتی آتش بگیرد می تواند فاجعه بار باشد. مصالح دارای درجه بندی A1 ، ایمن ترین طبقه بندی که یک محصول می تواند بدست آورد ، در توسعه و گسترش آتش سوزی نقش مهمی ندارد و زمان ارزشمندی را برای سرنشینان برای تخلیه ایمن ساختمان خریداری می کند.

چه اتفاقی می افتد در آتش سوزی؟

آتش سوزی همیشه نتیجه یک منبع اشتعال (گرما) ، اکسیژن (هوا) و وجود ماده قابل احتراق است. اکسیژن و مواد قابل احتراق برای تغذیه و گسترش آتش لازم است. با استفاده از هر چه بیشتر مواد غیر قابل احتراق ، خطر آتش سوزی و دود محدود یا بهتر مهار می شود. عامل تعیین کننده اینکه آیا یک آتش سوزی کوچک گسترش می یابد تحت تأثیر واکنش مواد اطراف در برابر آتش است.

هر جا آتش باشد دود وجود دارد

با سوختن آتش ، مواد قابل احتراق در یک اتاق دود سمی آزاد می کنند. میزان دود سمی آزاد شده به میزان مواد قابل احتراق در آن فضای خاص بستگی دارد. در غلظت های بالا ، دود سمی شرایط سلامتی خطرناکی را ایجاد می کند. در حقیقت ، استنشاق دود سمی بیش از خود شعله های آتش باعث مرگ ناشی از آتش سوزی می شود.

شناسایی مواد قابل احتراق

برای کمک به شناسایی مواد قابل احتراق و افزایش حفاظت از آتش ، مقررات مختلف ملی حداقل اهداف با هدف کاهش گسترش آتش را اتخاذ کرده اند. یکی از این آزمایشات ، واکنش یک ماده در برابر آتش است.

واکنش به آتش سوزی

واکنش در برابر آتش تعیین می کند که آیا ماده ای در آتش سوزی نقش دارد یا خیر. طبقه بندی “واکنش در برابر آتش” (BSEN 13501-1) قابلیت اشتعال مواد ، میزان انتشار گرما ، سرعت انتشار شعله های آتش ، میزان انتشار دود ، قطرات / ذرات شعله ور و یا ترکیبی از این جنبه های ایمنی را اندازه گیری می کند. 

A1 امن ترین طبقه بندی است که یک محصول می تواند بدست آورد. محصولات A1 ​​به توسعه و گسترش آتش کمک نمی کنند. آنها نه دود تولید می کنند و نه قطرات شعله ور. بیشتر محصولات ما به عنوان A1 طبقه بندی می شوند ، به این معنی که در آتش سوزی نقش ندارند.

مقاوم در برابر آتش

برای ایجاد مقاومت در برابر آتش تا ۶۰ دقیقه می توان از سقف های خاص بی صدا سازان استفاده کرد. هنگامی که با شبکه و کلیپ های خاصی نصب می شوند ، می توانند ۳۰ دقیقه ایجاد کنند و برخی از آنها می توانند ۳۰ و ۶۰ دقیقه مقاومت در برابر آتش مطابق با BS 476 قسمت ۲۱ و قسمت ۲۳ ایجاد کنند. لطفاً با بخش فنی ما تماس بگیرید تا درباره نیازهای شما صحبت کند

محصولات غیر قابل احتراق

اکثر سقف های ما دارای درجه A1 هستند ، به این معنی که در آتش سوزی نقش ندارند. فقط یک محصول غیر قابل احتراق می تواند در ایمن ترین کلاس A1 درجه بندی شود. طیف وسیعی از محصولات ما را که در ایجاد آتش سوزی سهیم نیستند کاوش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.