مقالات

نقطه کانونی در خانه

در نظر گرفتن یک نقطه کانونی برای دکوراسیون خانه موجب القای حس شیک و منظم و چشم‌نواز بودن خانه خواهد شد. اما چگونه نقطه کانونی در هر بخش از خانه را تشخیص دهیم و یا در صورت عدم تعبیه نقطه کانونی در معماری داخلی خانه، خودمان آن را ایجاد نماییم؟

منظور از نقطه کانونی در دکوراسیون چیست؟

نقطه کانونی دکوراسیون یک خانه بخشی از معماری داخلی خانه (همچون پنجره، شومینه یا دیوار) و یا جزیی از دکوراسیون خانه (همچون تابلو، لوستر، کتابخانه و. .. ) است که به محض ورود افراد به خانه توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کند؛ نقطه‌ای که دکوراسیون به سمت آن چیده میشود، خطوط دکوراسیون به آن همگرا می‌شوند و در یک عبارت کوتاه: نقطه کانونی در دکوراسیون مرکز توجه خانه است.

مزایای وجود نقطه کانونی در دکوراسیون خانه

وجود نقطه کانونی در دکوراسیون منزل این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید بر آن دسته از اجزای دکوراسیون خانه که مورد علاقه شما هستند تاکید کنید و نیز آن دسته از اجزای دکوراسیون را که مورد پسند شما نیستند، بیشتر و بیشتر از قرار گرفتن در حیطه جلب توجه دیگران دور نمایید.

همچنین شما با استفاده از نقطه کانونی می‌توانید به خانه خود و دکوراسیون آن شخصیت و لهجه و تم خاصی بدهید و در واقع روح خود را در درون خانه و سبک حاکم بر دکوراسیون آن بدمید؛ به این ترتیب مهمانان هنگامی که وارد خانه می‌شوند قبل از آنکه با شما سخن گفته باشد با شما آشنا شده‌اند و احساس راحتی بیشتری با شما و محیط خانه شما خواهند داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.